Yanakların doğal şekilde pembe olması için ne yapmalı?

15 Ocak 2015 Perşembe, 00:14

1418036330_qadinlar

Güzel görünmeyi hangi kadın istemez ki? Güzel yüze sahip olmak için en önemli detaylardan biri de güzel yanaklara sahip olmaktır.

Beslenme
Mönünüzde C ve E vitamini içeren narenciye ve yeşil yapraklı sebzeler gibi gıdalara daha fazla yer verin. Süt de cilt sağlığı için oldukça etkili bir gıdadır. Zamanla cildinizin renginin değiştiğini, daha da renklendiğini ve canlılık geldiğini göreceksiniz.

Maske kullanın
Güzel, sağlıklı, cilde sahip olmanın diğer bir yolu da cilde maske yapmaktan geçiyor.
Yarım muzu püre haline getirip cildinize sürün ve 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.
Salatalık maskesi da cilde çok iyi etki eden, göz altı torbalarını ve gözaltı morluklarını hafifleten bir maskedir.

Su için
Pembe yanaklara kavuşman doğal yöntemlerinden biri de bol su içmektir. Su, cildinizi içinden nemlendirerek, zinde, sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Su hasarlı hücreleri onarır.

Peeling
Düzenli peeling yapmnın cilde çok olumlu etkisi var. Peeling cildi ölü hücrelerden ve toksinlerden arındırıp, temiz cilde sahip olmanız için çalışır. Bunun için mağazalarda satılan peeling maske veya evde mısır unu ile yoğurdu karıştırıp kendinize maske hazırlayabilirsiniz.

Spor yapın
Yüzme, voleybol, yürüyüş veya diğer spor türleri yanakların doğal şekilde pembe olmasına yardımcı olur. Spor yapmak kan dolaşımını hızlandırdığı için cildin parlak, sağlıklı görünmesini sağlar

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.