YATIRIM ANLAMINDA ALTIN VE DÖVİZ

22 Temmuz 2014 Salı, 14:07
YATIRIM ANLAMINDA ALTIN VE DÖVİZ

YATIRIM ANLAMINDA ALTIN VE DÖVİZ

Altın ve döviz toplumumuzda eski yıllardan beri yastık altında saklanılan yatırım araçlarından biridir. Fakat bu yatırım aracı olma durumu günümüzde biraz daha karmaşık bir hal almıştır. Çünkü günümüz piyasasında altınfiyatları ve döviz fiyatları ciddi anlamda değişmekte ve bazı ailelerin cebini yakmaktadır. Bunun yanında bu yatırım aracını kullanarak oldukça yüksek miktarlarda kar elde etmiş aileler ya da şahıslar mevcuttur.

altın fiyatları

Türkiye’de son dönemd*altın fiyatlarıve döviz fiyatlarında kayda değer artışlar görülmüştür. Altının gramı tavan yapmış, dolar kuru 2 lirayı, Euro kuru 3 lirayı bulmuştur. Bunun artışların aksine, fiyatlarda iniş söz konusu 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerden sonra gözlemlenmiştir. Kurlar günden güne değer kaybetmiş, altın ise sekteye uğrasa da yine değerini az da olsa düşürmüştür.

Bugün, altın karmaşık olsa da, doğru kullanımda dövize alternatif güzel bir yatırım aracı olma durumu teşkil etmektedir. Altın fiyatlarını ve döviz fiyatları güncel bir şekilde takip edebilir, piyasa yorumlarını okuyup yatırımlarınıza yön verebilirsiniz.