Yaza Girerken Cilt Bakımı

Güzel sağlıklı bakımlı bir cildin hayalini hepimiz kurarız.Hem erkeklerin özelliklerde makyaj yapıldığı için bayanların cilt bakımı çok iyi yapılmalıdır.Cilt bakımı için evde uygulanacak yöntemler olduğu gibi özel ve uzman kliniklerde de cilt bakımı yaptırmamız daha teknolojik yenilikçi cihazlardan yararlanmamız mümkün.

01 Mayıs 2014 Perşembe, 13:02

 

Yaz Girerken Cild’e Uygulanacak Bakım Yöntemleri

Güzel sağlıklı bakımlı bir cildin hayalini hepimiz kurarız.Hem erkeklerin özelliklede makyaj yapıldığı için bayanların cilt bakımı çok iyi yapılmalıdır.Cilt bakımı için evde uygulanacak yöntemler olduğu gibi özel ve uzman kliniklerde de cilt bakımı yaptırmamız daha teknolojik yenilikçi cihazlardan yararlanmamız mümkün.

Güneşe Maruz Kalan Ciltlere Dikkat!

Güzel genç bir cilt İçin en büyük sır bol miktarda su içmektir. Pürüzsüz temiz sağlıklı bir cilt için günde en az 2-25 lt su içmek gerekmektedir. Güneş cildin bir numaralı düşmanıdır. Erken yaşlanmamıza neden olur. Güneşe eğer çıkmak zorundaysak çok iyi güneş koruyucular tercih etmemiz gerekmektedir. Yaşlılık lekelerinin erken karışıklıkların kaba bir cildin en önemli sebebi güneştir.Yaz kış her mevsim mutlaka cildimize uygun olan güneş kremini kullanmalıyız.

Birkaç Pratik Yöntem İle Cildinizin Bakımını Evinizde Yapabilirsiniz!

Cilt güzelliği için en önemli diğer noktalara gelirsek cildimizi temizlemeden yatmamalıyız.Ama temizliği abartmadan cildi yormadan yapmalıyız.Gün içerisinde ağır makyaj yapıyorsak öncelikle makyajı iyice temizlemeli istenirse cildin yağlı kuru olma durumuna göre süt temizleyiciler ya da jel temizleyiciler tercih edilebilir.Ancak sabun gibi ph ı cildimize uygun olmayan ürünleri asla kullanmamamız gerekir. Temizledikten sonra uygun tonik uygulanmalı tonik kullanımı önemlidir. Hem cildimizin daha sıkı olmasını sağlar hem de temizleme sonrası kalan fazla atıkları alır. Eğer cildiniz yağlıysa toniğin içerisine biraz limon sıkmanız daha canlı bir cilt görüntüsüne sahip olmanızı sağlar. Daha sonrada uygun nemlendirici ve göz krediyle günlük rutin cilt bakımı tamamlanmalıdır. Bunun dışında haftada en fazla 2 gün peline yapmak cildi ölü hücrelerden arındırmamışsa yardımcı olur. Evde hazırlayacağınız gibi birçok kozmetik markasında da ürün bulunan peelingleri yine cildimize uygun olacak ürünlerle yapmamız gerekmektedir.

Eğer sivilce siyah nokta gibi durumlardan şikâyetçiyseniz daha günlük bakımınızın dışında daha profesyonel olarak ayda bir kez kliniklerde cilt temizliği yaptırmanız cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda streste cildin en büyük düşmanıdır.

 

Bir Diğer Konumuzda Cildiniz İçin Özel Karışımları Bulabilirsiniz!

 

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımı İçin Özel Karışımlar! başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt için kürler ve cilt maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.