Yeni yıl gecesi için güzellik önerileri

25 Aralık 2014 Perşembe, 23:48

yeni yıl güzellik

Yeni yıla şimdiden hazırlık yapmaya başlamışsınızdır. Bunları yaparsanız bayram akşamı herkesin dikkati sizde olacak. Unutmayın güzellik ve cazibe bir günde elde edilmiyor. Yeni yılda kendinizi herkesten güzel hissetmek için şimdiden hazırlıklara başlayın.

Yılbaşı akşamı özel gecedir. Aynı gün birçokları güzel gece geçirmek için planlar yapar. Yeni yıla girilen zamanda her kadın güzel ve dikkat çekmek istiyor. Fakat bilmelisiniz ki, güzellik bir günde elde edilmiyor. Bunun için şimdiden çalışmak gerekir. Tüm gözlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız, aşağıdakileri yapın.

Beslenme: Bu günden itibaren kalorili  ürünleri gıda listenizden çıkarın Bunlar: un, şeker, tuz ve yağdır.. Yeni yıla yeni alışkanlıklarla girin, tatil için aldığınız gece elbiseniz üstünüze çok şık olsun:)

Kısa süre içinde kendinizi rahat hissedeceksiniz. Sofra tuzundan da mümkün olduğunca uzaklaşmaya çalışın

Çok su için: Su içmediğiniz takdirde vücudunuzun su – tuz dengesinde  bozulma meydana gelir. Çok su içmek hayati önem taşıyor, hem de yaşlanmayı önlüyor.

Hareket: Yeni yıla daha güzel vücut yapısı ile girmek istiyorsanız, spor yapın. Ya da her gün biraz yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca, dans becerilerinizi de geliştirmekte fayda var:). Bunun için özel dans etmenize hiç gerek yoktur. Evde müzik nidaları ile dans edebilirsiniz. Unutmayın ki, dans etmek sadece zayıflamaya yardımcı olmuyor. Dans hem de insanı mutlu ediyor.

Cilt bakımı: Yeni yıl akşamı cildinizin parlak olmasını istiyorsanız, şimdiden her gün cilt bakımı yapın. Yatmadan önce makyajı güzelce silmek ve nemlendirici kremler sürün. Bu prosedür hem de cildin yaşlanmasını geciktiriyor. Ayrıca, sürekli buhar banyosu, peeling ve çeşitli maskeler yapın. Göz altı için özel maskeler alın.

Evde yaptığınız bu işlemlerden şikayetçiyseniz zamanınız yoksa , güzellik salonuna gidebilirsiniz. Yeni yıl akşamı salona gitmeden önce zaman belirleyin. Yeni yıl akşamı kıyafetiniz dekolteliyse, aynı dekolte yerlerinede  de bakım yapmak gerekir. Birçok kremler sürebilirsiniz.

Soğuk suyun önemi: Yüzü soğuk su ile yıkamak onun canlanmasına sağlıyor. Yüzünüzde olan yorgunluk ifadesinden de soğuk su sayesinde kurtulabilirsiniz.

Saçlara bakım: Saçlara her zaman bakım yapmak gerekir. Yeni yıl akşamı ise özel bakım gösterin. Size yakışan saç düzümünü ise əvvəllcədən belirleyin. Yeni yıl akşamı saçlarınızı kəsdirməyi düşünüyorsanız, bunu 1 hafta önce yapın. Çünkü tüm saç kesimleri bir haftaya ancak oturur.

Kaşlarınıza fikir verin: Makyaj yapmaya gerek kalmasını istemiyorsanız, kaşlarınızı dikkat göstermeniz gerekir. Kaşlar yüzünüzün çatısı gibidir. Onların ihlali gözlerinizin, gözleriniz cildinizin ve dudaklarınızın görüntüsüne etki gösterir. Kaşlarınıza hep fikir verin.

Tırnaklar: Salonda yapacağınız manikür ve pedikür proseduralarını bir gün önceden yapın. Çünkü böylece zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Bayram günü telaşa musunuz.

Rüyanızda taviz gitmeyin: Güzellik sadece kozmetik ürünler ve makyaj aracı ile oluşmaz. Doğal güzelliğin başlangıcı sağlıklı yaşam tarzıdır. Yeterince uyumak çok önemlidir. Yorgunluk insanın yüzünün sarkmasına, gözlerinin solgun görünmesine neden olur. Bu nedenle uykunuzu özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.