Yuvarlak Gözlük Modası

04 Haziran 2014 Çarşamba, 19:23

Merhabalar…

Hemen hemen her markanın 2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonundaki yuvarlak çerçeveli gözlükler dikkatinizi çekmiştir. Hatta almayı düşünüp cesaret edemeyenleriniz de olmuştur. Biliyorum alışılmışın dışında olan bu modelleri kombinlerinizde kullanmak pek kolay gelmiyor en başta ama yakışana da çok yakıştığını söylemeden edemeyeceğim.

 

 

 

 

 

round-sunglasses_fashion

 Çoğunluğumuz bu gözlükleri Lennon tarzı olarak biliyor. Ünlü sanatçı John Lennon bildiğiniz üzere hep yuvarlak küçük gözlükleriyle tanıdığımız biri oldu.

 

Round-Sunglasses

 Gözlük piyasası eskiden olduğu gibi sadece kahve ve siyah tonlarla sınırlı değil artık. Rengarenk, desenli gözlükler bulmanız çok kolay. Ünlü markalar bile artık çok çılgın renklerde gözlükler tasarlıyor.

 

985992f3986bae2dabc05ab0f8b8310b

 Ben bu yuvarlak gözlüklerde siyah ve kahve tonlarını çok beğensem de nedense hep renkliler daha hoş geliyor. Ya camları ya da çerçevesinde bir canlılık arıyorum.

 

1234

 Aynalı camlar hemen hemen her modelde olduğu gibi yuvarlak gözlüklerde de çok moda. Renk dışında büyüklük seçimi de tabiki size kalmış. İsterseniz minik bir gözlük isterseniz de yüzünüzü kaplayacak büyüklükte olanları seçebilirsiniz.

 

Vintage-eyewear-DYR

 

 

UIO

 Bir çok ünlü isim de bu modaya ayak uydurdu. Cara Dalevigne, Beyonce, Olsen kardeşler, Miley Cyrus gibi pek çok isim günlük hayatlarında kendi zevklerine uygun renk ve büyüklüklerde yuvarlak gözlüklerle görüntüleniyorlar.

vna50x-l

 

 

beyonce-round-sunglasses

 

6a00d8341c630a53ef0148c81bcd9d970c

 

1234

 

 

Cara+Delevingne+Modern+Sunglasses+Round+Sunglasses+OA6SLJ8h48Ol

 

beyonce

  Ben başlangıçta pek alışamasam da şimdilerde çok hoş buluyorum bu modelleri. Önemli olan yüzünüze yakışanı bulmak.

Benden size minicik bir tavsiye; yüzünüz büyükse küçük olanlardan uzak durun derim.

 

round-sunglas

 

 

olsen-twins-rompers

 Son olarak bir çok markada bu modelleri bulmanız mümkün. Miu Miu, Rayban, Prada, Tom Ford,Persol, Vogue, Dolce&Gabbana bu markalardan sadece bir kaçı.

 

JUjo7

Bu arada göz sağlığınız açısından güneş gözlüğü kullanmayı ihmal etmemeye çalışın.

Siz yuvarlak gözlük modası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir önceki yazımız olan Soru Cevap : Zayıflama Hapları Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde haplar ile zayıflanabilirmi?, zayıflama hapları ve zayıflama hapları nasıl kullanılmalıdır? hakkında bilgiler verilmektedir.