Yuvarlak Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

28 Mayıs 2014 Çarşamba, 22:08

Bir kadının en güçlü silahı, hiç kuşkusuz güzel saçlarıdır. Eğer parlak ve trend bir saç modeliniz varsa, hangi elbiseyi giyerseniz giyin güzel görüneceğiniz kesin. Tabi saç modeli ve rengine karar verirken, ten renginiz ve yüz şekliniz oldukça önemli. Özellikle saç modelinize karar verirken, yüz şeklinizi mutlaka göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü öyle saç modelleri var ki, üçgen yüzlü bayanlarda harika görünürken, yuvarlak yüzlü bayanlara pek yakışmayabiliyor. Peki, yuvarlak yüzlü kadınlar için saç modelleri nelerdir?

Yuvarlak bir yüzünüz varsa, yüzünüzün ovalliğini daha keskin gösterecek bir saç modeline ihtiyacınız olacak. Son yılların modası olan kısa saçlar, yuvarlak yüzlü bayanlar için doğru bir seçim olacak. Özellikle omuzlara düşen ve keskin saçlar, yüzünüzü daha şekilli gösterecek. Yuvarlak bir yüzünüz varsa, o zaman yüzünüzün hatlarını belirginleştirecek bir saç modeline ihtiyacınız var.

Eğer geniş bir alnınız varsa, kahküllü saçları da tercih edebilirsiniz. Dikey inen kahküller, yuvarlaklığı biraz daha azaltmanızı sağlayacak. Rihanna’nın moda ettiği ve kısa sürede tüm dünyada trend olan bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri, yuvarlak yüzlü hanımlar için de iyi bir seçim olabilir. Elmacık kemiklerinizi daha belirgin bir hale getirmek istiyorsanız, o zaman galerimizde yer alan ve yuvarlak yüzlü hanımlar için uygun olan saç modellerine bakarak ilham alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerde Damak ve Dudak Düşmesi başlıklı makalemizde bebeklerde damak düşmesi, damak düşmesi ve dudak düşmesi hakkında bilgiler verilmektedir.