Yüzdeki Siyah Lekelere Çözüm

11 Haziran 2014 Çarşamba, 23:45

Yüzdeki Sivilce Lekeleri

Bayanlar için ciltlerinde yaşanabilecek sorunlar oldukça önem taşımaktadır. Bu konuda doğal bakımlar yapılması hem cilt sağlığı açısından hem de daha kısa sürede çözüm olması amacıyla uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Sizlerde yüzdeki siyah noktalardan kurtulabilmek için bu konuda araştırmalarınızı dilerseniz internet üzerinden yapabilir ya da uzmanlardan destekler alarak doğal bakım ürünleri ile cildinizde kullanımlar yapabilirsiniz. Bayanların ortak sorunlarından biri olan cilt sorunlarında yaşadıkları sorunların önüne geçebilmek adına doğal bakım ürünlerini düzenli olarak kullandıklarında çözümlere daha kısa sürede ulaşabilirler.

24

Siyah lekeler genellikle gözeneklerin büyük daha büyük olması ve yağlı ciltlerde meydana gelmektedir. Gün boyunca cildin kirlenmesi, aldığımız gıdalarda siyah lekeleri tetikleyen diğer durumlar arasında yer almaktadır. Siyah noktaların oluşmasından sonra yüzdeki sivilcelerinde arttığı görünmektedir. Ciltte önde siyah noktalar artış gösterdikten sonra önlem alınmaz ise yerini sivilcelere bırakmaktadır. Siyah noktalar temizlenebilir ve zamanla çözümlere ulaşılabilir. Sizlerinde bu konuda dikkat etmesi gereken bazı maddeler yer almaktadır.

  • Cilt bakımlarınızı düzenli olarak yapmanız ve cildinizi temiz tutmanız gerekmektedir.
  • Makyaj sonrasında mutlaka temizlemeli ve o şekilde yatmamalısınız.
  • Yüzünüzü sabunla yıkayarak, gün içerisindeki alabileceği kirlerden uzak tutmanız gerekir.
  • Siyah noktaları sıkmayarak, iğnesi çıkarttığınız bir şırınga ile siyah noktalara basarak temizleme yapabilirsiniz.

Siyah Nokta Tedavisi

Sizlerde yaşanabilecek cildinizdeki sorunlar için kısa sürede çözüm sağlayabilecek çözümler ile sorunlardan kurtulabileceksiniz. Siyah noktaların giderilmesinde tavsiye edilen bir diğer çözümde, başınızı bir havlu ile kapatarak sadece yüzünüze gelebilecek şekilde sıcak su buharıyla 5-10 dakika kadar yüzünüze buhar yapmanız siyah noktalarda oldukça etkili olmaktadır. Cilt sağlığı için bakımlar düzenli olarak yapıldığında sorunlar en aza inecek ve doğal maskeler ile de cildinize daha verim sağlayabileceksiniz.

26

Bir önceki yazımız olan Günü Kurtaracak Makyaj İpuçları başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzellik ve ipucu hakkında bilgiler verilmektedir.