Zayıflamada Püf Noktaları

03 Haziran 2014 Salı, 23:30

2

Bayanların ve bayların en çok yaşadıkları sıkıntılardan biri olan kilolar, sadece diyet ya da spor ile değil uyulması ve özen gösterilmesi gereken bazı maddeler ile çok daha iyi sonuçlar sağlamaktadır. Sağlık açısından sıkıntıların yaşanabileceği göz önüne alındığında özellikle genç yaşlarda kilo vermek için çaba sarf etmek ilerleyen yaşlara oranla çok daha iyi olacaktır. Sizlerde düzenli olarak yemek yiyerek ve spor yaparak kilo verebilir, hatta bu konuda destek alabileceğiniz diyet uzmanlarına başvurabilirsiniz.

1

Zayıflamak için bayanların dikkat etmesi gereken en önemli maddelerden biri olan, dışarıda yenilen öğle yemeklerinden kendilerini kurtarmalarıdır. Dışarıda yemeğinizi yemeyerek evde hazırladıklarınız ile kilo alma sorunu da biraz daha olsun düşecektir. Uzmanların diğer önem verdikleri konuda yediklerinizi mutlaka not ederek, kendinizin gün içerisinde ne kadar yiyecek yediğinizi görebilmenizdir. Zayıflamak için çok iyi bir yöntem olan bu uygulama sayesinde verilen kiloların çok daha fazla olduğu da tespit edilmektedir. Çikolata ve patlamış mısırda diyet yapan bayanların uzak durması gerektiğini düşündüğü gıdalar arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalarda sürekli çikolata ve mısır tüketen kadınlara nazaran düzenli olarak tüketenlerin daha fazla kilo aldığı da sonuçlarda görülmektedir. Yemeğinizi yemeden önce koklamanız da daha az tüketmenize neden olan etkenler arasında yer almaktadır. Kahve çekirdeğinin de kilo vermede yardımcı olduğunu unutmayın ve sürekli olarak yaptığınız egzersizlere haftada bir gün ara verin.

3

Düzenli olarak yapılan spor bir süre sonra kişilere mecburi ve sıkıcı gelebilmektedir. Bunun önüne geçebilmek adına haftada 1 ya da 2 gün ara verilmesi daha dinç olmanızda sağlayacaktır. Sizlerde kilo vermek için düzenli olarak yapmanız gerekenlere uyum sağlamanız ile sağlıklı bir şekilde ve kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz.

4

Bir önceki yazımız olan Soru Cevap : Zayıflama Hapları Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde haplar ile zayıflanabilirmi?, zayıflama hapları ve zayıflama hapları nasıl kullanılmalıdır? hakkında bilgiler verilmektedir.